Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w USD w Krakowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


Od 2007 roku nasza Szkoła bierze udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nikogo, kto chociaż raz znalazł się w szpitalu, nie trzeba przekonywać o ważności tej akcji. Ilość sprzętu i aparatury medycznej przekazanych przez WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego jest ogromna. Na każdym oddziale funkcjonują urządzenia oznaczone czerwonym serduszkiem.
Każdego roku dzieci przebywające w Szpitalu przygotowują prace plastyczne na aukcję, która odbyła się w pierwszych dniach stycznia. Prace są bardzo różnorodne: od rysunków po decoupage.
Nasze stanowisko WOŚP-u zawsze wzbudza duże zainteresowanie. Przez cały czas otacza je wiele osób zainteresowanych wyrobami dzieci i finansowym wsparciem Orkiestry. W tym roku efektem było zebranie kwoty 3033 zł i 55 gr. W przeprowadzeniu aukcji brała udział pacjentka i była uczennica naszej Szkoły – Irena Pawlik. Osobiście korzystała ze sprzętu podarowanego przez Orkiestrę i o tym właśnie mówiła w wywiadzie dla TV Polsat. Jej wypowiedź miała szczególną wartość, gdyż jest przykładem tego, jak efektywnie wykorzystane dary dla Szpitala pomagają odzyskiwać zdrowie.
Dotychczasowe aukcje prac naszych Uczniów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniosły ponad 25 tys. złotych. Już myślimy o kolejnym Finale.
Powrót do strony głównej